אודות
הילה אליאב

אודות

כמה עו"ד אתם מכירים שעשו הסבה מקצועית לאילוף כלבים?
בשנת 2003 בחרתי באומץ לצאת מ"אזור הנוחות" – ועשיתי הסבה מקצועית מהיותי עו"ד, לתחום אחר לגמרי, שריגש אותי מאוד – טיפול באנשים עם חרדות.

 

במסגרת התנדבותי ב- "בית איזי שפירא" (בית לאוכלוסיות מיוחדות), ראיתי כמה טוב עושה השילוב בין כלבים לבני אדם והחלטתי ללמוד טיפול באוכלוסיות מיוחדות בעזרת בעלי חיים (במכללת אלבאום), והתמחיתי בקשר שבין כלבים ואנשים.

כשהתנדבתי במרכז הכלבני בתל מונד – הבחנתי שלא מעט מפחדים מכלבים. הבנתי כמה חשוב לסייע לאנשים שמפחדים, לתת להם כלים ללמוד להתגבר על החרדה לפני שהיא מתגברת עליהם.

 

עם השנים גיליתי דבר מעניין – בכל מקום יש מישהו שמפחד ממשהו – אם זו חרדה חברתית או חרדת קהל, חרדה מלטוס, לעלות במעלית, חרדה ממים, חרדה סביב הבריאות .. בקיצור לא חסר ממה לדאוג.

החלטתי שאני רוצה לעזור לאנשים לצאת מהקושי אליו הם נקלעו.
למדתי במכון וינגייט טיפול LI-CBT זהו טיפול המשלב שינוי קוגניטיבי והתנהגותי.

התאים לי שהטיפול יהיה קצר מועד ומוגבל בזמן, טיפול עם דגש על ההווה, ועל פתרון אמיתי של בעיות – זו לשיטתי הנוסחא המנצחת.

 

טיפול ה CBT הוא אחד הדברים הכי טובים שפגשתי בחיים, הוא פשוט להבנה, הוא מייצר קשר אמיתי ושיתופי עם המטופלים שלי, הוא נחשב לקצר מועד והוא מטפל ברגש – כ"כ בסיסי וכ"כ חשוב !!

אני מדריכה אנשים להבין את משמעות המחשבות שלהם והשפעתם על חייהם, כיצד לכווץ את החרדה שלהם, ואיך לחזק את הדימוי העצמי שלהם.

 

כשאנשים עושים זאת, הם משפרים את איכות חייהם משמעותית, כי מעבר לטכניקות הנפלאות שמציעה השיטה, הם לוקחים אחריות על הבעיה שלהם, מקבלים כלים ברורים, מגדירים את היעד, מתנסים.

ברור לי היום שכשאתה עושה משהו שאתה אוהב, אתה גם משקיע וגם מצליח וזה מה שאני עושה כל יום…


מרגיש לי שאני בייעוד שלי וכשאדם בייעוד שלו הוא ממש יכול לעזור לאחרים !!! 

גלילה למעלה דילוג לתוכן